Урок №
Клас. 11
Тема. Контрольна робота за темами: «Із літератури кінця ХХ – поч..ХХI ст», «Повторення та систематизація вивченого матеріалу»
Мета. Допомогти учням осягнути глибину й багатство художньої літератури, її значення в житті людини; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю й корекції; удосконалювати навички аналізу літературного твору, висловлення думок та їх аргументації; розвивати вміння систематизувати й узагальнювати вивчений матеріал; виховувати повагу до духовної культури, загальнолюдських цінностей, прагнення до самоосвіти та самовдосконалення.
Тип уроку. Контроль і корекція знань, умінь і навичок.
Обладнання. Тестові завдання.
Хід уроку
І. Оголошення теми, мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів
ІІ. Контроль і корекція знань, умінь та навичок
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
ТЕСТИ
1. «Віртуальний історизм» роману П. Зюскінда «Запахи…» полягає в:
а) «імітації» світогляду Франції доби Просвітництва;
б) зображенні реальних історичних подій;
в) виведенні історичних осіб поза часом та простором;
г) наведенні численних історичних документів, подібності до літопису.
2. Ім’я граської красуні, яку вбиває останньою головний герой роману «Запахи»:
а) Атилія;
б) Кікудзі;
в) Фатіма;
г) Лаура.
3. Чому вбивця Гренуй із роману П. Зюскінда «Запахи…» не був страчений за вироком суду?
а) Над ним вчинили самосуд батьки загиблих;
б) його звільнили із в’язниці розбійники;
в) він зачарував натовп запахом;
г) йому вдалося втекти з-під варти.
4. Автор оповідання «Дамаскин»:
а) Ф. Дюрренматт;
б) Е. Йонеско;
в) М. Павич;
г) П. Коельо.
5. Дамаскин із одноіменного оповідання — це:
а) назва міста;
б) ім’я архітектора;
в) кличка собаки;
г) порода коней.
6. Установіть відповідність між письменниками та їх творами.
Письменники Твори
1) А. Камю
2) Е . Хемінгуей
3) М . Павич
4) Ґ. Ґарсія Маркес
А «Сто років самотності»
Б «Дамаскин»
В «Тисяча журавлів»
Г «Старий і море»
Д «Чума»
Для довідок: 1 — д; 2 — г; 3 — б; 4 — а.
7. Продовжити речення.
Постмодернізм — це…
7. Ознаки постмодернізму.
8. Коли підріс, «…був не дуже високий, не міцний, правда, гидкий, але не настільки, щоб його боятися» («Запахи…»). Це був … Гренуй.
9. Стисло напишіть про життя й творчість сучасного письменника, який справив на вас найбільше враження.(2 бали)
10.
a. Висловіть міркування з приводу питання: «Чи витіснить комп’ютер книжку?». Обґрунтуйте думку.
Б)Напишіть листа улюбленому письменникові. .(2 бали)
«Електронним письменником, романістом комп’ютерної графіки називають …
Е. Хемінгуея;
П. Зюскінда;
М. Павича.